En Popüler Evcil Hayvanlar

Kime bu konuda hakkında soru sorsak ve fikir almaya çalışsak kedi ve köpekler ilk 2 sırayı alırken diğer evcil dostlarımızın ismi sonradan gelecektir. Muhtemelen hayatımızın belirli dönemlerde bir evcil hayvan beslemiş olmakla birlikte az çok herkesin bir fikri olabilir. Kimi zaman evimizin değişmez bir ferdi haline gelen evcil dostlarımızın neşe ve huzur getirdiği yadsınamaz bir gerçektir. Herkesin bir favori evcil hayvanı ya da ileride mutlaka ortamın müsait olması halinde beslemek istediği bir hayvan türü vardır. İşte en popüler ve evde beslemeye müsait evcil dostlarımızın listesine göz atalım.

Kedi ve Köpekler

En popüler ve tercih edilen evcil hayvanların başında kedi ve köpek dostlarımız gelmektedir. Evinde ya da bahçesinde dahil birçok insan onlara sahip çıkmakta ve besin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Mutsuz ve kötü ruh halinizi anlayıp size moral vermek adına türlü şebeklikler yapan kedi ve köpekler, evde, sokakta, bahçede hayatımızın her alanında bizlere arkadaşlık ediyor.

Balıklar

Akvaryum ve balıklar insanlara sessizlik ve huzur verdiği için çok fazla tercih edilmektedir. Onları izlerken nasıl vakit geçtiğini bile anlayamazsınız. Araştırmaların da akvaryum içerisinde yüzen balıkları izlemenin verdiği keyfin ve rahatlatıcı özelliğini destekler nitelikte. Akvaryum kurmanın ve balık beslemenin en güzel yanlarından birisi de sınırsız sayıda balık çeşidi ve deniz canlısı besleyebilme lüksünü sizlere sunmasıdır.

Muhabbet Kuşu

Papağan gibi çenesi düşük kuşlar yerine çok daha ufak ve bakımı nispeten vakit almayan kuş tercihi yapabilirsiniz. Muhabbet kuşları da insanlarımız tarafından oldukça fazla beslenen ve sahiplenen kuş türlerinden birisidir. Onlarla vakit geçirilip, ilgi gösterildiği taktirde oldukça konuşkan ve öten bu kuşlar, güzel ve geniş bir kafese sahip oldukları zaman uzun bir ömre sahip olabilmektedirler.

Tavşan

Evde beslenmesi uygun olan evcil hayvanlardan olan tavşanlar en tatlıları olma konusunda listede başı çekmektedir. Yeterli ilgi ve sevgi kolaylıkla besleyip, büyütebilirsiniz. Tuvalet eğitimi alma konusunda da başarılı olan tavşanlar kediden farksız bir ev hayvanıdır. Bilinenin aksine ısırma, tırmalama ve tuvaletlerini sağa sola yapma huyları yoktur. Enerjik ve hareketli canlılar olması nedeniyle onlarla oyun oynayıp biraz yormanız gerekebilir.

Kaplumbağa

Bakımı nispeten kolay ve sevimli ev dostları yazımızda son evcil hayvanımız kaplumbağalar! Kara ve su kaplumbağası olmak üzere 2 türde olan bu canlılar, akvaryumda da beslenmesi kolaylığını sunduğu için su kaplumbağaları tercih edilmektedir. Sağlıklı bakılmaları halinde 15 sene gibi uzunca bir süre sizlere arkadaşlık yapabilirler. Strese ve gürültüye karşı oldukça hassas olan bu canlılara gerekli sakin ortamı sağlamak gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir